1. Destek Teşvik ve Hibe Danışmanları Derneği (HİBEDER) Üyelik Başvuru Formu
  Üyelik Başvuru Formuna Ulaşmak İçin Tıklayınız!
  (Formu doldurmak için gmail üyeliği gereklidir. gmail üyeliğiniz yoksa ücretsiz almak için tıklayınız)
  Duyuruyu Kapat
 2. KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIMIZ; Büyüyen Türkiye'nin küçük mesleği, hatta mesleği dahi görülmeyen "Danışmanlık " mesleği için geliniz birlikte mücadele edelim. Bizler HİBEDER olarak yaklaşık 2 yıldır Mesleğimiz adına Kurum ve Kuruluşlarda bir noktaya kadar mesleğimizi taşıdık. Bu bağlamda kimin veya kimlerin ne katkıları varsa mesleğimiz adına onlara da teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ancak; Bizler HİBEDER olarak mesleğimiz adına bundan önce olduğu gibi bundan sonrada mücadele vermeye devam edeceğiz. Dileriz ki, siz Kıymetli meslektaşlarımızda bu mücadelede yanımızda olunuz. Birlikte mücadele edelim. Bilgilerimizi ve tecrübelerimizi birlikte paylaşalım. Tek olup yok olmaktansa birlikte olalım hem var olalım hem güçlü olalım. Bu çağrı : Mesleği adına endişe duyan " Bende ne yapabilirim" diyen Danışmanlara dır. Evet sizde bir şeyler yapabilirsiniz! En azından ses verirsiniz, omuz verirsiniz! Bu çağrı; Mesleğine "DANIŞMAN" diyen ve mesleğini resmi olarak yürüten herkesedir. Selam ve Saygılarımla ATALAY ŞAHİNBAKAN HİBEDER GENEL BAŞKANI 0532 673 43 91
  Duyuruyu Kapat

KOSGEB 2018 Yılı Kredi Faiz Desteği Kazanan Firmalar ne yapacak?

'Duyurular & Haberler' forumunda Hibe Gündemi tarafından 17 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

 1. Hibe Gündemi

  Hibe Gündemi hibegundemi.com Site Yetkilisi Yönetici

  2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı İçin 1.345 İşletmenin Başvurusu Onaylandı
  [​IMG]

  2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı’na yapılan 2 bin 250 başvurudan 1.345 işletmenin başvurusu onaylandı.

  KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı, imalat sanayinde faaliyet gösteren ve KOSGEB Desteklerinden yasaklı olmayan İşletmelerin yerli ve yeni makine teçhizat alımları için uygun koşullarda finansal destek sağlanması amacıyla uygulanan 2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı’na 2 bin 250 işletme başvuru yaptı. Yapılan başvurular içerisinde 1.345 işletmenin başvurusu onaylandı.

  Destek programı kapsamında; işletme başına 1 Milyon TL’ye kadar, sıfır (0) faizli olmak üzere ilk 6 (altı) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 (otuzaltı) ay vadeli Kredi Faiz desteğinden yararlanabilecekler. İşletmelerin kullanacakları desteğin; işletme başına 300.000.- (üçyüzbin) TL olan faiz/kâr payı bedelinin tamamı, KOSGEB tarafından karşılanacaktır.

  Programda, imalat sanayiinde faaliyette bulunan işletmelerin yerli ve yeni makine teçhizat alımları desteklenecektir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2014/35 sayılı Yerli Malı Tebliği’ ne uygun olarak aldıkları yerli malı belgesi ile teşvik edilen makine ve teçhizatlar yerli malı olarak kabul edilecektir.

  Müracaat süresinin sona ermesinin akabinde; ilk değerlendirme yazılım tarafından yapılmış ve imalat sektöründe yer almayan işletmeler elenmiş; daha sonra da her bir işletme için sektör, ölçek ve kârlılık kriterlerinden oluşan puan üzerinden en yüksekten en düşüğe doğru başvuru sıralaması oluşturulmuştur.

  Nihai değerlendirme ise işletmenin kayıtlı olduğu ilgili KOSGEB Müdürlüğü tarafından yapılmış ve programa müracaat eden 2252 işletmeden başvuru koşullarını taşıyan 1345 işletmenin başvurusu onaylanmış; toplamda 665.002.008 TL'lik bir kredi talebi oluşmuştur. Kredi talebine karşılık gelen faiz miktarı 199.500.602 TL’dir.

  Başvurusu onaylanan işletmelere e-posta ve SMS ile bilgilendirme yapılacaktır. Bu işletmeler kendilerine e-posta ve SMS ile gönderilen başvuru kodu ile protokol yapılan bankalara başvuruda bulunmalarının akabinde, ilgili banka nezdinde kredibilite durumlarının da uygun olması halinde kredilerini kullanabileceklerdir.

  Programda T. Halk Bankası A.Ş. ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. yer almıştır. Kredi Garanti Fonu A.Ş. de işletmelerin bankalara verecekleri kefalet sorunlarının çözülmesi noktasında programda yer almaktadır.

  KAYNAK: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/ge...rami-icin-1345-isletmenin-basvurusu-onaylandi
   

Bu Sayfayı Paylaş