1. Destek Teşvik ve Hibe Danışmanları Derneği (HİBEDER) Üyelik Başvuru Formu
  Üyelik Başvuru Formuna Ulaşmak İçin Tıklayınız!
  (Formu doldurmak için gmail üyeliği gereklidir. gmail üyeliğiniz yoksa ücretsiz almak için tıklayınız)
  Duyuruyu Kapat

Hibe Destek Mentorluk ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.

'Danışman Firma Tanıtımı' forumunda HibeDestek tarafından 11 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

 1. HibeDestek

  HibeDestek Danışman Danışman

  [​IMG]
  ÜYE ADI: Ahmet BAKIRCI

  FİRMANIN ADI: Hibe Destek Mentorluk ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.

  FİRMA TANITIMI:
  Hibe Destek, deneyimli uzman kadrosu ile KOBİ’lerin KOSGEB, TTGV, Avrupa Birliği, TÜBİTAK, Kalkınma Ajansları, TKDK ve diğer ulusal veya uluslararası kuruluşların sağladığı fonlara ulaşması noktasında tam 28 yıldır araştırma, danışmanlık ve projelendirme hizmeti vermektedir.

  Firmamız sürekli iyileştirme ve geliştirme konusunu kendisine ilke edinmiştir. Bu ilke çerçevesinde hizmet verdiği kuruluşların yönetim ve üretim süreçlerinde kalite yükselten, maliyet düşüren çalışmalarla hibe desteklerinden yararlanmaları konusunda danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

  Firmamız, hibe destekleri için açılan teklif çağrılarını takip ederek, KOBİ’leri, bu fonlar hakkında www.hibedestek.com.tr üzerinden bilgilendirmekte, fonlardan yararlanmak isteyen kuruluşlar için şartnamelere uygun -Her yatırımcının kendine has yapısı olduğunun bilincinde, onlara en uygun çalışmayı hazırlamayı görev bilerek- terzi dikişi projelendirme çalışmaları yaparak başvuru süreçlerini yerine getirmektedir. Aynı zamanda, onaylanan projelerin sürdürülebilirliği noktasında da danışmanlık hizmeti vererek, projelerin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi ve sonuçlandırılması aşamasında da çalışmalarına devam etmektedir.

  Avrupa Birliği, Dünya Bankası gibi uluslararası kuruluşlara üye ve aday ülkelerin katkılarıyla oluşturdukları para fonlarını yine üye ve aday ülkelerin yararlanmaları amacıyla hibe destekleri şeklinde kullanıma açmaktadır. Ülkemiz bu hibe desteklerinden, başvuru yapabilecek kuruluşların haberdar olamamaları, şartnamelere uygun projeler hazırlayamamaları veya hazırlanan projelerin iyi yönetilememesi sonucu yeterince faydalanamamaktadır.

  Faydalanılamayan hibe fonları diğer üye ve aday ülkelere aktarılmaktadır. Bu durum maalesef ülkemizin kullandığından daha fazla miktarı hibe fonlarına aktarmasına neden olmaktadır. Bu noktada Hibe Destek, ülkemizdeki kurumların özelliklede KOBİ’lerin bu hibe desteklerinden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla kararlı ve aktif bir şekilde çalışmayı kendine amaç edinmiştir.

  SWOT ANALİZİ, PAZARLAMA PLANI

  En sağlıklı projeler, gerçek ve birincil sorunları çözen projelerdir. Kurumların kısa ve uzun vadeli stratejik hedefleri doğrultusunda ihtiyaç analizi yapılmalı ve bu analiz sonuçlarına göre uygun programlar bulunup hibe başvurusunda bulunulmalıdır. Bu mantıktan yola çıkarak firma veya kuruluşlarda ihtiyaçlarını ve sorunlarını belirlemeye yönelik analiz yapılması genellikle hibe projesi yazımı için gerekli olduğundan SWOT analizi yapılmaktadır.

  Özellikle Avrupa pazarında büyümek isteyen firmalar için, ürün gruplarına göre pazar büyüklüğü, etkili pazarlar, pazardaki Türk ve yabancı rakipler, ürünün önümüzdeki 5 yıl için beklenen satış trendi, temel rakiplerin pazarlama faaliyetleri ve bunların firma ile karşılaştırılması ve firmanın planlanan büyüme payına uygun olarak izlemesi tavsiye edilen Pazarlama Planı hazırlanmaktadır. Bu kapsamda ilgili literatür taranır, araştırma raporları satın alınır ve sektörel olarak yerel piyasalar araştırılır. Çeviriler yapılır ve bir pazarlama planında olması gereken tüm sorular cevaplanır.

  PROJE DANIŞMANLIĞI VE YAZIMI

  Türkiye’de hibe proje kültürü yeni gelişmekte olduğundan kurumların proje birimleri bulunmamakta, dışarıdan alınan hizmetlerde dahi gerekli teknik ve bilgi kapasitesine sahip uzman sıkıntısı yaşanmaktadır. Hibe Destek, müşterilerine uygun proje fikirleri geliştirerek başvuruda bulunmak konusunda danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir.

  Şayet kurumun teknik ve finansal kapasitesi de uygunsa proje yazımı için sözleşme yapılır ve kurumdan yetkili bir kişi ile beraber proje başvurusu hazırlanır.

  Firma / Şirket Merkez Adresi: Çamlıca Mah. Begüm Sok. Gümüşkent Konakları No.38/1 Pk.16110 Nilüfer / BURSA 40.194291,28.974035
  İzmir Bölge Adresi: Bayraklı Mh. Anadolu Cad. Megapol Tower No.41 Kat.8 Pk.35530 Bayraklı / İZMİR 38.456659,27.167887
  Web: https://www.hibedestek.com.tr; https://www.hibesepeti.com.tr
  Mail: destek@hibedestek.com.tr
  Cep Telefonu: 0530 340 00 16
  Sabit Telefonu: 0850 225 1923
  Faks: 0224 253 77 32
   

Bu Sayfayı Paylaş