1. Destek Teşvik ve Hibe Danışmanları Derneği (HİBEDER) Üyelik Başvuru Formu
  Üyelik Başvuru Formuna Ulaşmak İçin Tıklayınız!
  (Formu doldurmak için gmail üyeliği gereklidir. gmail üyeliğiniz yoksa ücretsiz almak için tıklayınız)
  Duyuruyu Kapat

[GENEL FORUM KURALLARI] Lütfen dikkatlice okuyunuz!

'Platform Kuralları' forumunda Hibe Gündemi tarafından 7 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

Etiketler:
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. Hibe Gündemi

  Hibe Gündemi hibegundemi.com Site Yetkilisi Yönetici

  [​IMG]

  PLATFORM GENEL KURALLARI

  1. Platforma yazılan mesajlardan tamamen yazan üye sorumludur. Bilinmesi gereken bir husus da, gönderilecek mesajların veya platform alanlarında belirtilecek fikirlerin hiçbiri, olumlu veya olumsuz, platform yönetimini ve www.hibegundemi.com platformunu bağlamaz ve platform yönetimi herhangi bir kanun yaptırımında üyenin savunuculuğunu üstlenmez, üyeler kendi sorumlulukları ile baş başadır. Platform yönetimi hiçbir şekilde bu tür durumlarda üyeye destek olacağı vaadinde de bulunmaz.
  2. Platform, Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ve uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar yazılamaz, ilgili materyal gönderilemez.
  3. Platforma siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Ayrıca, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz.Dini konularda kurallara uyulduğu sürece görüş bildirebiliriz. Ancak hiç kimse, din adına konuşmak, kişilerin uyması gereken kuralları düzenlemek ve fikirlerini platform içerisinde kabul ettirmeye çalışmak gibi haklara sahip değildir. Platform yönetimi, forum alanının genel ahlak ve felsefesine ters düşecek herhangi bir ideoloji veya materyalin platform içerisinde yer almasına izin vermez.
  4. Başka bir site katılımcısını ya da üçüncü bir şahsı veya bir kurumu küçültücü veya hakaret edici yazılar yazılamaz.
  5. Platform ortamına kişisel problemler ve anlaşmazlıklar taşınamaz. Kullanıcıların birbirine karşı kişisel saldırılar yapmalarına izin verilemez.
  6. Platform yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek uyarısız sistemden uzaklaştırılma nedenidir.
  7. Platform yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır.
  8. Üye olurken alakasız isim seçmek, başkasının adı ile platforma katılmak, sırf üye olmak için anlamsız kullanıcı adları seçmek, imzalara siyasi amaçlı yazılar yazmak yasaktır.
  9. Platform içinde profilde yada eklenmiş olarak din, politika, örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz !!! Ayrıca bu alanlar amacına uygun olarak kullanılmalıdır.
  10. Platform ve platform yöneticilerine kural dışı mail veya mesaj bırakmak kesinlikle yasaktır.
  11. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !
  12. Platform Yönetimi , aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve platforma girişini yasaklar.Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda platform ile ilişkisi kesilir.Kullanıcılar kendi adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar,başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa BAN edilirler.
  13. Bu platform yatırımcı, uzman, tedarikçi ve danışmanların fikir alış verişinde bulunulması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir.
  14. Platform işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek platform veya yetkililerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.
  15. Sorunsuz bir Türkçe için elimizden geldiğince Türkçe Yazım Kurallarına uyulmalıdır. Platformun resmi dili Türkçe'dir, uluslararası konuşulan dil olan İngilizce'de kullanılabilir.
  16. Platformda kişisel tartışma şekline dönüşen konular derhal kapatılır. Kapatılan konularla ilgili PM veya mail atılmamasını rica ederiz. Ayrıca Özel Mesajlar platform içerisinde üyeler tarafından yayınlanamaz.
  17. Avatar ve İmzalar: edindiğimiz tecrübeler siyaset ve din konusunu tartışmanın üyelerimiz arasında huzursuzluk ve bölünmelere neden olduğudur bu nedenle bildiğiniz gibi platformumuzda siyaset ve din konuları tartışmaya kapalıdır. Buna paralel olarak avatar ve imzalarda da üyelerimizin kendini incinmiş hissedebileceği, huzursuzluk yaratabilecek ve bölünmüşlük duygusu uyandırmasından çekinildiği için aynı şekilde dini ve siyasi avatarlar ve imzaların kullanılmaması gerekmektedir.
  18. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Yine mesajın tamamı veya tamamına yakını farklı renkle, büyük fontla veya kalın olarak yazılmamalıdır.
  19. Platform mesaj kirliliği yaratan, konu içlerinde başlıktan bağımsız konuyu saptıran mesajlar, pm yolu ile yapılması gereken, üyelerin genelini ilgilendirmeyen kişisel iletileriniz silinecektir. Bu tip davranışlarda ısrar eden kullanıcıların hesapları dondurulacaktır.
  20. HibeGundemi.com platformu içerisinde ticari faaliyetlerde bulunan üyelerin (danışman, tedarikçi) ticari unvanlarını profillerindeki ilgili bölüme yazmaları gerekmektedir. Danışman, tedarikçi ve uzman gruplarına katılabilmek için bu gruplara özgü kurallara uyumluluk şartı aranacak ve bu şartlara haiz olmayanlar gruplara dahil edilmeyecek Misafir üye statüsünde kalacaktır.
  21. Platforma gönderilen dosya vs. paylaşımlar;
  • a. www.hibegundemi.com platformunda yayınlanan veya linki verilen tüm hareketli görüntü dosyalarının sorumluluğu yayınlayan üyemize aittir.
  • b. www.hibegundemi.com platformunda yayınlanan tüm bu dosyalar tamamıyla bilgilendirme amaçlı olup; oluşturacağı iyi veya kötü hiçbir sonuçtan www.hibegundemi.com sorumlu tutulamaz.
  • c. Din, dil, ırk propogandası yapan; siyasi mesajlar veren; pornografik materyaller içeren; yasadışı davranışlara teşvik eden ve özendiren dosyaların yayınlanması kesinlikle yasaktır.
  • d.www.hibegundemi.com yönetici ve yetkilileri uygun görmedikleri dosya ve dosya linklerini ve mesajları tekrar düzenleme ve gerekirse silme yetkisine sahiptir.
  Platform kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. Kullanıcıların ben görmedim okumadım deme hakları yoktur !
  Platforma üye olan herkes burda yazan kuralları kabul ettiğini ve uyacağını taahhüt etmiş olur.
   
  Son düzenleme: 7 Eylül 2017
  Hayri Gülle ve Atalay ŞAHİNBAKAN bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş