Hibe Gündemi Platformu kimdir? Amacı nedir?

'Biz kimiz?' forumunda Atalay ŞAHİNBAKAN tarafından 7 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

 1. Atalay ŞAHİNBAKAN

  Atalay ŞAHİNBAKAN Beyaz Grup Danışmanlık Site Yetkilisi Yönetici Danışman

  Değerli Meslektaşlarımız;

  Sizlere göndermiş olduğumuz bu çağrı mesleki dayanışmaya yönelik sivil toplum hareketi olup kesimlikle kar amacı gütmeyen bir oluşumdur. Hibe Gündemi Platformu Ticari veya Ekonomik çıkar sağlamaya yönelik platform değildir. Platformumuz hiçbir siyasi görüş veya düşünceye bağlı olmaksızın, sadece danışmanlar tarafından danışmanların sorunlarını çözmeye ve tartışmaya yönelik bağımsız sivil toplum hareketidir. Aşağıda gerekçeleri ile birlikte sizlerin takdirine sunmuş olduğumuz platformumuzu incelemenizi ve katkı vermenizi temenni ediyoruz.

  Danışmanlık Mesleği ülkemizde son yıllarda ivmeli bir şekilde artış göstermektedir. Kurum-kuruluşlar, Yatırımcılar ve işletmeler markalaşmadan pazarlamaya, insan kaynaklarından muhasebeye, hibe başvurusundan eğitime kadar birçok konuda alanında uzman danışmanlardan ve danışmanlık firmalardan hizmet alarak sorunlarını çözüme kavuşturmaya ve ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktadır. Sektör her gün yeni alanları da içine alarak danışmanlık hizmetlerinin kapsamını genişletmekte ve artan talebi yeni danışmanlar yetiştirerek karşılamaya çalışmaktadır. Uzmanlığı olan her mesleğin danışmanlığı da olacaktır.
  Bizim ve siz değerli meslektaşlarımızın da dahil olduğu Hibe, Destek, Teşvik ve Proje Danışmanlığı konusunda ortak hareket kabiliyetine sahip olmamız kaçınılmaz hale gelmiştir. Ancak Hibe danışmanlığının tam anlamıyla bir meslek olmaması, danışmanlara herhangi bir izin veya lisans verilmemesi birçok liyakat sahibi olmayan kişinin de danışman olmasına sebep olmaktadır. Bu durum Danışmanlığı bir iş ve meslek olarak yapmayan ikinci iş olarak yapan başka meslek mensupları, kamu çalışanları ve çantacı tabiri kullandığımız dolandırıcı kişilere de bir sömürü alanı oluşturmaktadır. Özellikle başarısız uygulamaların sayısının artması ise hizmet alan kuruluşların danışmanlara olan güvenini sarsmış, somut fayda üretemeyen bilgi değersiz kılınmıştır.

  Hibe Gündemi Platformunu kurma amacımız danışmanlık hizmeti alanlara ve alacaklar danışmanlığın tanımından tutun kimlerin danışmanlık yapabileceği, hangi alanlarda danışmanlık hizmetleri verilebileceği, danışman firma ile nasıl çalışma yapılacağı, doğru ve güvenilir firmayı nasıl seçmesi gerektiği vb. konular hakkında bilinçlendirmektir. Hibe ve Proje Danışmanlığını bir meslek olarak yapan, kazancını bu sektörden elde eden kişilerin icra etmiş oldukları mesleğin tanımının yapılması ve disiplin haline gelmesi için ortak hareket edebilmemiz önemlidir.

  Türkiye’de hepimiz çeşitli bölgelerde ve illerde faaliyet gösterip, yatırımlara, yatırımcılara ve milyarlarca paraya yön veren insanlarız. Geçmiş tecrübelerimizle geleceğe yön vermeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız sonunda elde edeceğimiz maddi manevi kazanımları korumak zorundayız. Sektörümüzün sorunlarını çözmek zorundayız. Birçok arkadaşımız, bazı çatılar, dernekler altında faaliyetlerini yürütmektedirler. Sizce bu kaç kişidir ve yeterli midir? Bizler aynı gemide bulunan arkadaşlarımız olarak, bir Whatsapp grubunda buluşarak bilgilerimizi ve tecrübelerimizi hep birlikte paylaşmak dileğindeyiz. Birlikten güç doğacağına inanlardanız. Bilgi ve belge paylaşımı ağırlıklı olacak bu grup inanıyoruz ki, pek çok arkadaşımızı büyük fayda sağlayacaktır. Bunun için sizleri bu platformla ilgili düşünceleriniz ve görüşleriniz önemlidir. Sizlere gelecek bu yazıyı okuduktan sonra görüşü olumlu olmayan arkadaşlarımız bizlere “olumsuz” diye dönerlerse kendilerini rahatsız etmeme adına platforma eklenmeyecektir. Dönüş yapmayan arkadaşlarımız ile Whatsapp Grubu oluşturulacaktır.

  Tüm Meslektaşlarımıza çalışmalarında başarılar dileriz.

  [​IMG]
  HİBE GÜNDEMİ
  Hibe Gündemi Platformu Kurucuları

  Whatsapp İletişim Hattı: +90 532 673 43 91
  Elektronik Posta: bilgi@hibegundemi.com
  Forum: www.hibegundemi.com
   
  Hayri Gülle ve Hibe Gündemi bunu beğendi.
 2. Hibe Gündemi

  Hibe Gündemi hibegundemi.com Site Yetkilisi Yönetici

  Vatana millete hayırlı olması dileğiyle...
  Niyetimiz halis. Haydi bismillah...
   
  Atalay ŞAHİNBAKAN bunu beğendi.
 3. Atalay ŞAHİNBAKAN

  Atalay ŞAHİNBAKAN Beyaz Grup Danışmanlık Site Yetkilisi Yönetici Danışman

  ALLAH BU MİLLETİN VE DANIŞMAN ARKADAŞLARIN YARDIMCISI OLSUN...
  HER BİRLİKTELİK YENİ BİR GÜÇTÜR...BİZ DANIŞMANLARA BUNU FAZLASIYLA HAK EDİYORUZ...
   
  Hibe Gündemi bunu beğendi.
 4. Bülent FİDAN

  Bülent FİDAN Danışman Danışman

  Başarılar dileriz.
   

Bu Sayfayı Paylaş